Червоний промінь

В уряді продовжили ідентифікацію переселенців, які отримують пенсії та соцвиплати в Ощадбанку

В Україні уряд продовжив строк ідентифікації для внутрішньо переміщених осіб, які отримують пенсії та соціальні виплати в Ощадбанку.

Про це інформує пресслужба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Відповідною постановою передбачено, що період для фізичної ідентифікації одержувачів пенсійних та соціальних виплат продовжено до 31 грудня 2023 року. Це стосується внутрішньо переміщених осіб, яких було взято на облік до 24 лютого 2022 року”, – зазначають у міністерстві.

Як повідомляється, до кінця 2023 року навіть за відсутності ідентифікації держава не припинятиме зазначених виплат, а Ощадбанк не блокуватиме рахунків.

До того ж урядова постанова розширює можливості для фізичної ідентифікації, необхідної для продовження отримання соціальних виплат. Зокрема, можна буде проводити ідентифікацію особи з використанням відеоконференцзвʼязку, під час сеансу якого показуватимуться документи, що посвідчують особу.

Документом водночас прирівнюються до фізичної ідентифікації авторизація в особистому електронному кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України за допомогою віддаленого кваліфікованого електронного підпису “Дія Підпис” (Дія ID), а також посвідчення закордонною дипломатичною установою України факту, що особа, яка проживає за кордоном, є живою.