Червоний промінь

США нададуть українським фермерам із постраждалих регіонів насіння озимого ріпаку

USAID у співпраці з Мінагрополітики та Байєр надасть насіння озимого ріпаку для фермерів у 6 областях.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Міністерства аграрної політики та продовольства.
У межах ініціативи AGRI-Україна США безоплатно надасть українським агровиробникам 1,700 посівних одиниць насіння озимого ріпаку. Зазначається, що насіння вистачить орієнтовно для посіву 5,100 гектарів культури.
 
Для кого
 
Участь в програмі зможуть взяти фермери з шести областей України – Донецької, Харківської, Сумської, Чернігівської, Запорізької, Херсонської (за винятком тимчасово окупованих територій).
Учасники мають бути зареєстровані як юридичні особи або фізичні особи – підприємці, та обробляти від 5 до 500 гектарів. Кожен учасник зможе отримати до 15 посівних одиниць насіння, залежно від площі землі в обробітку.
«Допомога націлена на області, де агровиробники найбільше постраждали внаслідок війни. Насіння допоможе їм отримати наступний врожай та продовжувати роботу. А отриманий дохід спрямувати на нагальні потреби господарств – відновлення та відбудову», – додали у Міністерстві.
 
Як взяти участь
 
Для того, щоб взяти участь програмі потрібно до 18 серпня 2023 року зареєструватися у Державному аграрному реєстрі (ДАР) у розділі «Доступні програми» – «Ріпак DEKALB. Програма USAID АГРО».
 
Крім того, Кабмін повідомляє, що діє Грантова програма для аграріїв, за якою вже 100 агропідприємств отримали виплати на розвиток своєї справи.З початку року 91 учасник програми отримав понад 343 млн грн, з яких на розвиток проекту «Свій сад» — 277 млн грн, «Своя теплиця» — 66,3 млн грн. У повному обсязі в цьому році отримали грант 66 агропідприємств.