Червоний промінь

У серпні Пенсійний фонд збільшив виплати на 1 млрд грн

Пенсійний фонд України 25 серпня завершив фінансування пенсій за серпень 2022 року. На пенсійні виплати за місяць спрямовано 51,4 млрд грн. Це на 1,2 млрд гривень більше, ніж у липні (50,2 млрд грн). Про це повідомлили в пресслужбі ПФУ.

“Пенсійний фонд України згідно затвердженого графіку завершив фінансування пенсій серпня. На пенсійні виплати у серпні спрямовано 51,4 млрд грн”, – йдеться у повідомленні. У липні фінансування пенсій було скороченим. Раніше ПФУ повідомляв, що на виплату через “Укрпошту” спрямовано 10,4 млрд грн, решта – через банки.

Також у фінансовій установі розповіли, від яких факторів залежить розмір доплати за понаднормовий стаж. Основними чинниками є тривалість страхового стажу та розмір пенсії. Зокрема, законом визначено, що за кожний повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1% розміру пенсії. Але розмір надбавки повинен бути не більш як на 1% мінімального розміру пенсії за віком (не більше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність).