Настане день, коли ця війна таки завершиться. Тоді про потреби її ветеранів держава повинна буде думати в першу чергу. У вівторок, 6 грудня, з цього приводу відбулося засідання Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. В заході взяли участь директор Департаменту соціального захисту населення ЗОВА Марина Нотанова, її заступники Катерина Кривошей та Вікторія Герасименко, розповіли в структурному підрозділі обладміністрації.
Чиновники обговорювали інструменти суспільної підтримки ветеранів-учасників бойових дій у післявоєнний період. Можна впевнено казати, що в найближчий час збільшиться кількість осіб, які матимуть статус ветерана війни. Тому має працювати комплексна підтримка їх адаптації у післявоєнний період – як на державному, так і на місцевому рівнях. На нараді також були присутні міністр соціальної політики Оксана Жолнович, заступник міністра у справах ветеранів Євген Котик разом із представниками Міністерств охорони здоров’я та економіки. Вони визначили основні заходи, на яких будується система підтримки у відповідній сфері життя ветеранів.
Адаптація здійснюється за наступними напрямами:
- медична реабілітація;
- професійна адаптація та працевлаштування;
- психологічна реабілітація;
- соціальна адаптація та соцзабезпечення.
Оксана Жолнович в ході засідання наголосила: важливо, аби військовослужбовці та члени їхніх сімей мали соціальний супровід. Виходячи з цього, учасники засідання намітили план розвитку соцпослуг для них. Мова йде, зокрема, про “соціальну адаптацію” для військових, забезпечення їх допоміжними засобами реабілітації, професійне навчання осіб з інвалідністю тощо.