Червоний промінь

Мінсоцполітики обіцяє субсидію тим, кому складно оплачувати “комуналку”

Громадяни, які не можуть самотужки сплачувати ЖКГ і ще не встигли звернутися за призначенням житлової субсидії, можуть зробити це будь-коли, в тому числі протягом опалювального сезону. Про таку можливість нагадують в Міністерстві соціальної політики, повідомили в відділі комунікацій Запорізької обласної ради. Також протягом жовтня для таких громадян буде проведено розрахунок розміру субсидії на опалювальний сезон, без необхідності звернень

У разі звернення за призначенням житлової субсидії протягом двох місяців з початку опалювального сезону вона призначається з початку такого сезону. Для призначення компенсації послуг ЖКГ потрібно подати заяву та декларацію за встановленими формами одним із наступних способів:

  • поштою до органу соціального захисту населення за місцем проживання – до 30 листопада 2022 року;
  • особистим візитом до уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади або посадових осіб центру надання адміністративних послуг або в електронній формі через портал “Дія” – в незалежності від місяця звернення;
  • поштою або особисто до сервісного центру Пенсійного фонду України, в електронній формі через вебпортал електронних послуг та мобільний додаток ПФУ – з 1 грудня 2022 року.

До ПФУ з питання призначення житлової субсидії можна звертатися з 1 грудня 2022 року в будь-який сервісний центр фонду, незалежно від місця проживання. Наприклад, громадяни, які проживають у Донецькій чи Київській області, зможуть звернутися за її призначенням у Сумах чи Львові тощо, пояснили в Мінсоцполітики.

Тож, звернутися з питань призначення субсидій громадяни можуть:

  • до органу соціального захисту населення за місцем проживання;
  • до уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади;
  • до посадових осіб центру надання адміністративних послуг;
  • через портал “Дія”;
  • до сервісного центру ПФУ – з 1 грудня;
  • через вебпортал електронних послуг та мобільний додаток ПФУ – з 1 грудня.

Тим, хто вже отримує житлову субсидію, до будь-яких органів звертатися не треба. Вони і надалі отримуватимуть призначену їм житлову субсидію обраним способом: на банківський рахунок або через поштове відділення.

З початку жовтня стартував перший етап передачі функцій від органів соціального захисту до органів Пенсійного фонду України. Мінсоцполітики перерахувало ПФУ понад 630 млн грн для виплати пільг і субсидій.