Червоний промінь

Уряд дозволив переселенцям вступати до вишів без паспорта

На засіданні 8 жовтня уряд затвердив особливий порядок зарахування до вишів вступників з окупованих та прилеглих до зони бойових дій регіонів. Про це у Telegram написав прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передає “Лівий берег”. Якщо внутрішні переселенці не можуть підтвердити свою особу звичними способами, їх прийматимуть до ВНЗ на підставі свідоцтва про народження.

Очільник Уряду відзначив, що в разі відсутності паспорта або військово-облікового документа зарахування відбудеться на підставі свідоцтва про народження з подальшим письмовим зобов’язанням оформити необхідні документи. “Окрім цього, за дорученням президента Кабмін схвалив механізм, що допоможе контрактникам, які втратили платоспроможність, продовжити навчання. Таких випадків сьогодні багато. Студенти накопичують борги, а заклади вищої освіти залишаються без фінансових ресурсів”, – написав Шмигаль.

Цю проблему КМУ теж взяв на себе. За словами Шмигаля, на засіданні було ухвалено порядок виділення з резервного фонду держбюджету коштів для компенсації вишам вартості навчання студентів. Така норма стосуватиметься родин, в яких середньомісячний дохід на особу не перевищує розміру мінімальної зарплати. Загалом на виплату компенсацій передбачено майже 87 млн грн.