Червоний промінь

Як скористатися електронними послуги Пенсійного фонду України?

Про послуги, які надає Пенсійний фонд України через веб-портал, йшла мова на прес-конференції у Одесі, яку було організовано за сприяння проекту USAID «Трансформація фінансового сектору України». В прес-конференції взяли участь і журналісти Запорізької області.

Заступник Голови правління Пенсійного фонду України Владислав Машкін докладно розповів, які електронні послуги вже запроваджено, наскільки вони корисні та доступні споживачам.

За матеріалами цієї прес-конференції ми підготували для наших читачів своєрідну коротеньку абетку: як скористатися можливостями он-лайн сервісів Пенсійного фонду України. Адже це цікаво не тільки пенсіонерам, а й застрахованим особам та страхувальникам. Повз Пенсійний фонд, як кажуть, не пройти нікому.

Отже, які саме послуги пропонує веб-портал Пенсійного фонду України? Ви маєте можливість дистанційно, не виходячи з дому:

  • отримати інформацію про страховий стаж, нараховану заробітну плату та сплачені страхові внески з системи персоніфікованого обліку, починаючи з 2000 року;
  • переглянути дані власної пенсійної справи, без відвідування Пенсійного фонду, в будь-який зручний час;
  • сформувати запити на попередню підготовку документів;
  • подати скаргу, не виходячи з дому;
  • отримати інформацію про стан розрахунку платників з Пенсійним Фондом України (для юридичних осіб та фізичних осіб підприємців), тощо.

Але для того, щоб скористатися цими послугами, слід зареєструватись на веб-порталі електронних послуг з використанням електронного цифрового підпису або за логіном та паролем. Електронний цифровий підпис можна отримати  в акредитованому центрі сертифікації ключів (АЦСК), перелік яких є на порталі. Логін і пароль видаються в будь-якому відділення Пенсійного фонд при пред’явленні паспорта та ідентифікаційного коду.

Зробити це можна доволі оперативно, вам охоче допоможуть у будь-якому відділенні Пенсійного фонду України нашої області. Це підтвердила і заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області Вікторія Терещенко, яка теж брала участь у прес-конференції. Запоріжці все активніше користуються електронними послугами і одержують всю необхідну інформацію з Пенсійного фонду буквально, не виходячи з дому.

До речі, в цілому по Україні на веб-порталі Пенсійного фонду вже зареєструвалося 3, 2 мільйони громадян. Ви можете бути серед них. Це – зручно і надійно.

 

Микола Бордюжа