Червоний промінь

Засуджений за викрадення авто та застосування насилля

 За процесуального керівництва Запорізької окружної прокуратури до Запорізького районного суду 29.10.2021 направлено обвинувальний акт у кримінальному провадженні за обвинуваченням громадянина Ю. у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.289, ч.2ст.185, ч.3 ст.357 КК України, а саме: у незаконному заволодінні транспортним засобом, у таємному викраденні майна (крадіжка) та у незаконному заволодінні будь-яким способом паспортом. 

Відповідно до обвинувального акту, обвинувачений Ю. , перебуваючи на території с. Лежине Запорізького району Запорізької області, із застосуванням насильства, що не є небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого Г., який керував автомобілем марки DAЕWOO LANOS, обома руками наніс йому не менше трьох ударів по голові, спричинивши тим самим потерпілому тілесні ушкодження, які відповідно до висновку експерта кваліфікуються як легкі тілесні ушкодження, та в подальшому витягнув потерпілого Г. з салону автомобіля, сів на водійське сидіння вказаного автомобіля, та поїхав у невідомому напрямку.

Крім того, обвинувачений Ю., після незаконного заволодіння транспортним засобом, з метою уникнення відповідальності, залишив автомобіль на території с. Шевченківське Запорізького району Запорізької області, де в подальшому з салону автомобіля таємно викрав мобільний телефон марки «Xiаomi MI A2 Lit» та паспорт громадянина України, які належать потерпілому Г.

Під час розгляду у суді кримінального провадження відносно Ю., який свою провину у вчиненні злочинів не визнав, Запорізькою окружною прокуратурою доведено його винуватість за всіма епізодами та за принциповою позиціє, з якою погодився Запорізький районний суд Запорізької області, 26.01.2023 винесено обвинувальний вирок, згідно якого обвинуваченого Ю. визнано винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.289, ч.2 ст.185, ч.3 ст.357 КК України та призначено покарання за сукупністю злочинів у вигляді позбавлення волі строком на 7 років.

Максим СОКОЛОВ,

перший заступник 

керівника окружної прокуратури .