Червоний промінь

Самовільна вирубка дубів, акацій, ясенів загрожує тяжкими наслідками

За процесуального керівництва Запорізької окружної прокуратури викрито кримінальне правопорушення у сфері проти довкілля та до суду скеровано обвинувальний акт стосовно мешканця м. Запоріжжя за фактом незаконної порубки дерев у захисних лісових насадженнях за ч.4 ст.246 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 25.09.2022 та 28.09.2022 52-річний місцевий житель м. Запоріжжя, маючи єдиний злочинний умисел, направлений на незаконну порубку дерев у захисних лісових насадженнях, діючи умисно, не оформивши та не отримавши в компетентних державних органах будь-якого спеціального на те дозволу, з метою здійснення незаконної
вирубки лісу в особистих інтересах прибув до полезахисної лісової смуги, розташованої поблизу с. Нове Запоріжжя Запорізького району Запорізької області, де в порушення норм ст. 69 Лісового кодексу України, без лісорубного квитка (ордеру) на вирубку лісу, за допомогою бензопили вчинив незаконну порубку 37 дерев породи «дуб», «акація біла» та «ясен». Цим він завдав об’єднаній територіальній громаді Запорізького району Запорізької області шкоду на загальну суму понад 85 тис грн, що є тяжкими наслідками.
Під час досудового розслідування вказаного кримінального провадження ухвалою слідчого судді накладено арешт на знаряддя вчинення злочину та незаконно добуті фрагменти дерев з метою їх подальшої спеціальної конфіскації.
Наразі обвинувальний акт відносно вказаного чоловіка, який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення за ч.4 ст.246 КК України, тобто у незаконній порубці дерев у захисних лісових насадженнях, що спричинило тяжкі наслідки, перебуває на розгляді у суді.
За вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.246 КК України передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк від 5 до 7 років.

 

Наталія БОНДАРЕНКО,

керівник окружної прокуратури.