Червоний промінь

За незаконну порубку лісо-захисних насаджень особі загрожує покарання на строк від 5 до 7 років

За процесуального керівництва Запорізької окружної прокуратури викрито кримінальне правопорушення у сфері проти довкілля та скеровано до суду обвинувальний акт стосовно мешканця Запорізького району Запорізької області за фактом незаконної порубки дерев у захисних лісових насадженнях за ч.4 ст.246 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 11 лютого 2023 року 33-річний місцевий житель Запорізького району Запорізької області, маючи умисел на незаконну порубку дерев у захисних лісових насадженнях, діючи умисно, не оформивши та не отримавши в компетентних державних органах будь-якого спеціального на те дозволу, прибув до полезахисної лісової смуги,
розташованої вздовж автодороги Бориспіль-Дніпро-Запоріжжя-Маріуполь, поблизу с. Степне, Запорізького району Запорізької області, де в порушення норм ст. 69 Лісового кодексу України, без лісорубного квитка (ордеру) на вирубку лісу за допомогою бензопили вчинив незаконну порубку дерев породи «Акація Біла». Цим він завдав об’єднаній територіальній громаді
Запорізького району Запорізької області шкоду на суму понад 85 тис грн, що є тяжкими наслідками.
Під час досудового розслідування вказаного кримінального провадження ухвалою слідчого судді накладено арешт на знаряддя вчинення злочину та незаконно добуті фрагменти дерев з метою їх подальшої спеціальної конфіскації.
Наразі обвинувальний акт відносно вказаного чоловіка, який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого  ч.4 ст.246 КК України, тобто у незаконній порубці дерев у захисних лісових насадженнях, що спричинило тяжкі наслідки, перебуває на розгляді у суді.
За вчинення кримінального правопорушення за ч.4 ст.246 КК України передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк від 5 до 7 років.

Наталія БОНДАРЕНКО, керівник
окружної прокуратури.