Червоний промінь

Порушено земельне законодавство

Запорізькою окружною прокуратурою на території Запорізького району Запорізької області встановлено факт укладення органом місцевого самоврядування з фізичною особою договору оренди земельної ділянки з порушенням вимог земельного законодавства.
Встановлено, що однією з громад Запорізького району з фізичною особою укладено договір оренди земельної ділянки площею майже 10,00 га для ведення городництва без проведення земельних торгів, незважаючи на законодавче обмеження площі земельних ділянок в розмірі 0,6 га, які можуть передаватись в оренду фізичним особам для вказаного виду використання та необхідність проведення земельних торгів для надання в користування земельних ділянок більшої площі.
Враховуючи встановлені порушення, окружна прокуратура звернулась до Вільнянського районного суду Запорізької області в інтересах органу місцевого самоврядування про визнання недійсним вказаного договору оренди земельної ділянки та зобов’язання орендаря повернути земельну ділянку площею майже 10,00 га та вартістю понад 32 млн грн територіальній громаді.
Наразі Вільнянським районним судом Запорізької області відкрито провадження за позовом прокуратури, судовий розгляд за вказаним фактом триває.

Наталія БОНДАРЕНКО,
керівник
Запорізької окружної прокуратури