Червоний промінь

Активізувалися “чорні археологи”. Поліція попереджає – покарання досить суворе

У Запоріжжі внаслідок руйнування російськими військовими греблі Каховської ГЕС та через обміління природно-заповідної зони біля острова Хортиця активізувалася робота “чорних археологів”.

Про це в етері телемарафону “Єдині новини” повідомив начальник Запорізької обласної військової адміністрації Юрій Малашко.

“Разом з поліцією і працівниками заповідника проводимо рейди, щоб виявляти “чорних археологів”. Люди ходять з міношукачами, шукають все, що їм цікаво. Їх затримують, доставляють до відділку поліції. Від того, що вони знайшли й відповідні накладаються штрафи”, — розповів очільник ОДА.

Також на сторінці Служби режиму Національного заповідника “Хортиця” зазначено, що бум “чорної археології” спостерігається на берегах острова Хортиця, прилеглих островах та урочищі Вирва (які також входять до складу Національного заповідника «Хортиця»). Працівники Служби режиму НЗ Хортиці нагадали:

“За пошукові роботи на землях культурної спадщини законом передбачене покарання як накладенням штрафу до 85 000 гривень (і це тільки штраф без урахування розміру шкоди, який розраховується у разі факту пошкодження об’єкта культурної спадщини), так навіть і позбавленням волі”.

Варто також пам’ятати, що на території Заповідника вже неодноразово знаходили вибухонебезпечні предмети як часів Другої світової війни, так і сучасні. Враховуючи кількість ракет, які випускає по нам країна-агресор, їх залишки можуть знаходитись як на відкритих територіях, так і в акваторії річки Дніпро.

Наразі, за результатами наради при голові ЗОВА, прийнято рішення посилити Національною поліцією заходи щодо контролю та охорони заповідника від незаконних археологічних розкопок.

Запоріжців закликають:

Якщо побачите людей з металошукачами, або які проводять будь-які розкопки на території Національного заповідника “Хортиця” негайно викликайте 102 або дзвоніть за номером 0953050324.

Національна поліція попереджає:

 Зона Каховського водосховища, яка тимчасово залишилася без води, знаходиться під контролем та охороною держави та являється обʼєктом культурної спадщини. Будь-які земельні роботи, розкопки та самовільні побудови суворо заборонені і караються законом!
(с) Кримінальний кодекс України – Стаття 298. Незаконне проведення пошукових робіт на об’єкті археологічної спадщини, знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини.
Дані діяння караються – до восьми років позбавлення волі!