Червоний промінь

Іноземець не може володіти нашою землею сільгосппризначення

Запорізькою окружною прокуратурою за результатами вивчення питання законності використання іноземцем земельної ділянки сільськогосподарського призначення, розташованої на території селищної
ради Запорізького району Запорізької області, встановлено порушення державних інтересів у сфері земельних правовідносин.
Зокрема, встановлено, що громадянину російської федерації на праві приватної власності належить земельна ділянка сільськогосподарського призначення, розташована на території однієї із селищних рад Запорізького району Запорізької області. Підставою для набуття права власності на вказану земельну ділянку є свідоцтво про право на спадщину за заповітом 2017 року.
Відповідно до ч. 4 ст. 81 Земельного кодексу України землі сільськогосподарського призначення, прийняті у спадщину іноземцями, а також особами без громадянства, протягом року підлягають відчуженню.
Однак, вищезазначена фізична особа, будучи іноземним громадянином, упродовж року після набуття права власності на успадковану земельну ділянку сільськогосподарського призначення добровільно її не відчужила.
Враховуючи викладене, Запорізька окружна прокуратура Запорізької області звернулась до суду із позовною заявою в інтересах держави в особі ГУ Держгеокадастру в Запорізькій області до фізичної особи, яка є
іноземцем, про конфіскацію земельної ділянки сільськогосподарського призначення.
За вказаною позовною судом відкрито провадження та на теперішній час триває судовий розгляд.

Наталія БОНДАРЕНКО,

керівник Запорізької окружної прокуратури