Червоний промінь

Школярка з Херсона перемогла на міжнародній олімпіаді геніїв

16-річна школярка з Херсона Поліна Козлова перемогла на міжнародній олімпіаді геніїв у США у номінації “Креативний лист”. Нагороду їй приніс вірш англійською мовою про забруднення океану. Про це в п’ятницю, 4 листопада, повідомило “Суспільне”. До початку повномасштабного вторгнення дівчина навчалася у 10 класі Херсонського фізико-технічного ліцею, планувала вивчати східні мови.

Всеукраїнський етап Олімпіади геніїв проводить Мала академія наук України. На той момент Поліна вже брала участь у конкурсі наукових праць, тому їй запропонували взяти участь і в цьому заході. Вірш англійською про забруднення океану дівчина написала, перебуваючи у тимчасово захопленому Херсоні. На це у неї пішов тиждень. Пізніше вона вирушила до Канади, де мешкає подруга матері. Разом із новими друзями Поліна почала займатися волонтерством. Зараз вона допомагає облаштуватись переселенцям з нашої країни.

Під час своєї недовгої благодійної діяльності школярка вже стикалася з цікавими випадками. “Декілька місяців тому приїхала родина з Маріуполя. Там дуже цікава історія. Вони приїхали просто з двома рюкзаками. У них була дитина. Ми збирали одяг, сортували по розміру, збирали речі найпершої потреби, їжу на перший час, предмети особистої гігієни”, – говорить Поліна.

Після закінчення школи в Канаді вона планує вступити на спеціальність “Журналістика та створення фільмів”. У майбутньому вундеркінд бажає знімати документальне кіно.