Червоний промінь

В бюджеті-2023 “підрізали” фінансування освітянам

Через війну українським працівникам освіти наступного року, очевидно, доведеться затягнути паски. У державному бюджеті України на 2023 рік на освіту виділили 122,12 млрд грн. Це на 20% менше, ніж у минулому році. Про це повідомляють в Міністерстві освіти та науки України. Субвенція, яка спрямовується на зарплати шкільних вчителів, в 2023 зменшать на 19%. На стільки ж скоротяться й витрати на вищу освіту.

Крім того, на 40% скорочено бюджетну програму, за якою фінансували випуск підручників. Деякі статті видатків залишилися на рівні цього року або зросли. З’явилися дві нові субвенції: 1,5 млрд – на облаштування сховищ у школах, 1 млрд – на шкільні автобуси (оскільки багато шкільного транспорту відправлено на потреби ЗСУ).

Проте Уряд таки знайшов можливість збільшити видатки державного бюджету МОН на 2023 рік до другого читання на 555 млн грн, йдеться в повідомленні. Додані кошти перерозподілять так:

  • 50 млн на професійно-технічну освіту;
  • 20 млн на Фонд Президента з підтримки освіти, науки та спорту;
  • 30 млн на Малу академію наук;
  • 150 млн на розвиток державної дистанційної освіти;
  • 90 млн на Національний фонд досліджень;
  • 215 млн на проведення ЗНО для Українського центру оцінки якості освіти.
“Можливо, бюджет дещо менший, ніж очікували педагоги, але ми обов’язково впораємося. Вдячний кожному, хто приєднався до роботи над формуванням пропозицій до держбюджету на наступний рік за напрямом освіти та науки”, – зазначив міністр профільного відомства Сергій Шкарлет.