Червоний промінь

ЗОВА: Єдиний з районів області, повністю підконтрольний Україні – Запорізький

Росіяни окупували значну частину Запорізької області. Голова Запорізької військової адміністрації Олександр Старух розповів, що лінія зіткнення на Запоріжжі не змінюється вже місяць. Загалом загарбники окупували багато населених пунктів регіону, але місто Запоріжжя та Запорізький район повністю контролюють Україна.

Старух розповів, що населені пункти на лінії від Василівки до Пологів окупаційні війська зайняли ще в перші два тижні. Зараз ця частина утримується, і Сили оборони Запорізького краю разом із ЗСУ навіть відвоювали кілька населених пунктів, додав голова ОВА. Якщо ж говорити про статистику, в Запорізькій області окуповано приблизно 70% території. Повністю захоплені Мелітопольський, Бердянський та Василівський райони, також непідконтрольною державі залишається переважна частина Пологівського району. Таким чином, Запорізький район лишається єдиним, який повністю контролює держава.

Тим часом окупанти перекидають на захоплені території техніку з АР Крим, доповнили в військовій адміністрації. Звідти війська РФ повезли в бік Мелітополя біля 20 тентованих вантажівок, а також реактивні системи залпового вогню “Град”. Аби закріпитися на захоплених територіях, російські загарбники будують третю лінію оборони, паралельно отримуючи підкріплення. Відомо, що окупаційні інженерні підрозділи замінували узбережжя Каховського водосховища.

За останню добу наступальних дій ворожа армія не вела, проте обстрілювала позиції наших військовослужбовців.