Червоний промінь

В громадах району почали організацію суспільно корисних робіт

Під час війни всі зусилля суспільства мають бути спрямовані на опір агресору та подолання наслідків вторгнення. Тому необхідно збільшувати кількість трудових ресурсів, в тому числі й залучати працездатних до суспільно корисних робіт. В громадах Запорізького району розпочали організацію відповідного процесу. Голова Запорізької райдержадміністрації Олег Буряк видав відповідне розпорядження, розповіли на офіційному сайті райдержадміністрації.

Згідно з документом, для осіб, зареєстрованих як безробітні, можуть пропонуватися суспільно корисні роботи. Оплата праці їх учасників не може бути нижчою за розмір мінімальної зарплати (сьогодні – 6700 грн). З особами, що залучаються до суспільно корисних робіт, укладаються строкові трудові договори, розповіла директор Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік.

Орієнтовні види робіт визначено Порядком Кабінету Міністрів України від 13.07.2011 р. № 753. Це можуть бути:

  • ремонтно-відновлювальні роботи, насамперед роботи, що виконуються на об’єктах забезпечення життєдіяльності;
  • фасування гуманітарної допомоги;
  • плетіння маскувальних сіток;
  • роботи з підтримання у готовності захисних споруд цивільного захисту, пристосування існуючих наземних або підземних приміщень під найпростіші укриття;
  • організація забезпечення життєдіяльності громадян, що постраждали внаслідок бойових дій та інші.

Суспільно корисні роботи – це вид тимчасової трудової діяльності працездатних осіб в умовах воєнного стану. Людей запрошують до виконання оборонних робіт, ліквідації надзвичайних ситуацій усіх характерів, що виникли під час війни, та їх наслідків. Оскільки максимальний розмір допомоги по безробіттю під час війни не може перевищувати 6500 грн, участь у таких роботах є досить гідною альтернативою, вважають в ЗРДА.