Червоний промінь

Президент заборонив церкву Московського патріархату

Церковного представництва країни-агресора в Україні більше не існує. Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради нацбезпеки та оборони (РНБО) щодо заборони релігійних організацій, афілійованих із центрами впливу в Росії. Про це повідомляється в Указі № 820 від 1 грудня, опублікованому на сайті Офісу президента. Серед причин – поширення пропаганди, прикриття діяльності ворожих спецслужб та вербування російської агентури.

Кабміну доручено в двомісячний термін розробити та внести на розгляд парламенту законопроєкти про обмеження та заборону керованих РФ релігійних організацій. Також Уряд має перевірити підстави та умови, згідно з якими релігійні організації користуються майном Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Державній службі з етнополітики та свободи совісті було доручено у двомісячний термін провести експертизу Статуту про управління Української православної церкви на наявність церковно-канонічного зв’язку із Московським патріархатом. СБУ та поліція мають активізувати перевірки щодо протидії підривній діяльності російських спеціальних служб у релігійному середовищі України.

В Центрі стратегічних комунікацій при Мінінформполітики пояснили, чому вирішили заборонити діяльність УПЦ МП. “Релігійні організації повинні не порушувати права і свободи громадян, не нести загрози життю, здоров’ю та безпеці. Але об’єкти УПЦ МП порушують ці зобов’язання, співпрацюючи з країною-агресором”, – підкреслили в ЦСК.

Також Зеленський ввів у дію рішення “Про окремі аспекти діяльності релігійних організацій в Україні та застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”. Документом запроваджено санкції проти церковників УПЦ МП. Список підсанкційних прізвищ президент пообіцяв оприлюднити згодом.