Червоний промінь

Прокуратура завершує розслідування щодо двох рибалок-нелегалів

В умовах проведення бойових дій та окупації більшої частини території Запорізького регіону Запорізька окружна прокуратура продовжує виявлення та належне процесуальне керівництво кримінальних проваджень у сфері незаконного вилову водних біоресурсів. Так, за процесуального керівництва прокуратури викрито чергове кримінальне правопорушення у сфері проти довкілля, повідомляють в установі.

Відомо, що 27 квітня ц.р. 40-річний місцевий житель Запорізького району, знаходячись в Каховському водосховищі поблизу с. Нижня Хортиця, за допомогою забороненого знаряддя рибного лову – ліскової сітки – займався незаконним рибним добувним промислом та незаконно виловив риби на загальну суму більше 143 тис. грн.

За результатами досудового розслідування вказаного кримінального провадження у липні 2022 року до суду скеровано обвинувальний акт відносно вказаного чоловіка за ч. 1 ст. 249 ККУ.

Крім того, у липні ц.р. до суду скеровано обвинувальний акт відносно 43-річного чоловіка, який 11 травня ц.р., знаходячись на верхів’ї Каховського водосховища, о. Лиман поблизу с. Нижня Хортиця, за допомогою аналогічного спорядження здійснив нелегальний вилов риби на загальну суму більше 23 тис. грн.

Під час досудового розслідування вищезазначених кримінальних проваджень ухвалами суду накладено арешти на знаряддя вчинення кримінальних правопорушень з метою подальшої спеціальної конфіскації.

За вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 249 ККУ, передбачено покарання у виді штрафу від 17 до 51 тис. грн або обмеження волі на строк до трьох років.

З повагою,

перший заступник керівника

окружної прокуратури

Максим СОКОЛОВ.