Червоний промінь

Президент відсторонив голову СБУ та генпрокурора

Голова держави Володимир Зеленський усунув з посад генпрокурора Ірину Венедіктову та голови СБУ Івана Баканова. Про це йдеться в Указах Президента України № 499/2022 та № 500/2022. Указом № 501/2022 Зеленський поклав виконання обов’язків генерального прокурора на заступника генпрокурора Олексія Симоненка. Документи опубліковані на сайті Президента України.

У своєму щоденному відеозверненні очільник держави пояснив зняття з посад Венедіктової та Баканова. За його словами, на сьогодні зареєстровано 651 кримінальне провадження щодо державної зради та колабораційної діяльності працівників органів прокуратури, органів досудового розслідування, інших правоохоронних органів. У 198 справах фігурантам повідомлено про підозру. Зокрема, понад 60 працівників органів та СБУ залишилися на окупованій Росією території та працюють проти України.

“Такий масив злочинів проти основ національної безпеки держави та зв’язки, зафіксовані між працівниками силових структур України і спецслужбами Росії, ставлять дуже серйозні питання відповідним керівникам. Кожне з таких питань отримає відповідь. Сьогодні я ухвалив рішення про відсторонення від посади Генерального прокурора та про усунення голови Служби безпеки України”, – наголосив він. Баканова та Венедіктову тимчасово відсторонили з посад, а не звільнили, уточнив радник Офісу Президента Андрій Смирнов.
 
Раніше американське видання Politico з посиланням на джерела вже повідомляло, що Володимир Зеленський планує звільнити Івана Баканова з посади голови Служби безпеки. Таке рішення пояснювали низкою невдалих операцій та втрат у Херсоні.