Червоний промінь

Індія та США допомогли придбати “швидку” для Новоолександрівської громади

Сьогодні, 8 вересня, благодійники з Ротарі Клубу “Запоріжжя-Хортиця” передали автомобіль швидкої допомоги керівництву КНП “ЦПМСД «Медицина для кожного»” Новоолександрівської сільської ради. Автівку вдалося придбати спільно з великою командою міжнародних партнерів. Допомогли меценати з Дистриктів № 3170, 3182, 3190 (Індія) та № 6980 (США). На заході був присутній голова Запорізької районної військової адміністрації Олег Буряк, радник голови ЗРВА Олег Афанасьєв та представники-волонтери клубу. Деталями поділилися на сторінці клубу в Facebook.

Наразі села Новоолександрівської ОТГ знаходяться впритул до лінії фронту і також потерпають від обстрілів. Попри це, до цього часу місцеві медики не мали службового автомобіля, щоб швидко діставатися до пацієнтів або поранених та перевозити їх до медичних закладів. Тому у власність громади передали машину марки Fiat Ducato з повним комплектом обладнання. Це медикаменти та інструменти для надання першої невідкладної допомоги при термічних та хімічних опіках, при гострих невідкладних станах, для надання допомоги при всіх видах травм. Машина наповнена дефібрилятором, ношами, моніторами пацієнта тощо.

Під час церемонії вручення автівки очільник ЗРВА Олег Буряк подякував спільноті Ротарі за вагому допомогу та наочно оцінив якість та комплектацію автомобіля. Головний лікар КНП “ЦПМСД “Медицина для кожного” Анастасія Пруднікова акцентувала, що нова карета швидкої допомоги дозволить надавати необхідну невідкладну допомогу пацієнтам. За її словами, медики обслуговують населення не тільки Новоолександрівської громади, а й Степнянську громаду та внутрішньопереміщених осіб. “І ми написали багато офіційних запитів щодо надання нам машини швидкої, але відповіді так і не отримали. Тож дуже вдячні Ротарі Клуб “Запоріжжя-Хортиця” та Rotary International за те, що простягнули руку допомоги. Це перший такий автомобіль для нашого закладу. Раніше лікарі працювали у повному обсязі, але пересувалися, як то кажуть, хто на чому: і на велосипедах, і на скутерах… Дуже важливо отримати карету “швидкої”. Адже інколи в нашій роботі рахунок йде на секунди”, – сказала Пруднікова.

В благодійній організації подякували Паст Губернатору 2021/22 Володимиру Бондаренко, Губернатору українського дистрикту D2232 Віталію Лесько за активне сприяння цій події. Ротарі Клуб “Запоріжжя-Хортиця” пообіцявй надалі продовжувати допомогати службам Запоріжжя та області спільно з партнерами.