Червоний промінь

Для біженців в Широківську громаду розробляють програму підтримки

Команда Широківської ОТГ за підтримки партнерів розпочала роботу над написанням Програми підтримки нових мешканців території. Як розповіли в сільській раді в Facebook, йдеться про внутрішніх переселенців, які змушені були тікати від війни до громади.

Один із важливих викликів, з яким зіткнулась Україна цього року – велика кількість людей, що мають статус ВПО та залишили власні домівки через повномасштабну агресію РФ. З огляду на це підтримка, забезпечення гідних умов життя нових мешканців є обов’язом кожної громади. Наразі до Широківської ОТГ завітало понад 4700 біженців, навела статистику місцева влада.

На початку роботи над створенням профільної Програми підтримки нових мешканців фахівці громади працювали разом з експертами програми “ULEAD з Європою / ULEAD with Europe”. “Соціальні працівники провели соціологічне дослідження, в рамках якого були вивчені проблеми та потреби осіб зі статусом ВПО, взаємовідносини із місцевими мешканцями, потенційні можливості для працевлаштування в нашій громаді тощо”, – сказано в дописі.

Місцева влада подякувала експертам за консультації та допомогу. Наразі робота триває. В Широківській сільради сподіваються, що завдяки програмі підтримки переселенців з’явиться можливість надавати допомогу кожному, хто цього потребує, ще ефективніше.