Червоний промінь

Запорізькі рятувальники щодня ліквідовують наслідки ворожих обстрілів та загорянь на відкритій території

У ніч на 22 серпня росіяни обстріляли одне з підприємства у Запоріжжі.

Рятувальники, які прибули на місце події, встановили, що горять 14 автомобілів, з них 4 вантажівки, а також пакувальна тара на майданчику.  Загальна площа пожежі склала 200 кв.м.У Запорізькій області через ворожі обстріли загорілася сільськогосподарська техніка і паливо в бочках

21 серпня внаслідок обстрілів виникло 9 пожеж у місті Запоріжжя і населених пунктах Василівського та Пологівського районів, з них 2 загоряння в екосистемах.

Так, в населених пунктах Пологівського району надзвичайники приборкали пожежі в чотирьох господарчих спорудах на загальній площі 145 кв.м і ліквідували загоряння тракторної техніки та палива у бочках на площі 70 кв.м.

Того ж дня, вогнеборці приборкали пожежу в двох господарчих спорудах та житловому будинку на загальній площі 81 кв.м в одному з населених пунктів Василівського району.

Всього від ДСНС для проведення гуманітарного розмінування, ліквідації пожеж і надання допомоги залучалося 96 рятувальників та 24 одиниці техніки.

Підрозділи ДСНС перебувають в підвищеній готовності і на територіях, де тривають бої, після закінчення артобстрілів залучаються до ліквідації наслідків надзвичайних подій.

Також працівники ДСНС попереджають, що під час воєнного стану підпал сухостою, сухої трави та чагарників може розцінюватися як акт диверсії. Такі дії караються позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацію майна.

Це пов’язано з тим, що під час воєнного стану витрачаються додаткові сили, засоби та кошти для боротьби із загоряннями. Пожежні дружини, лісова охорона, інші сили та засоби залучають для ліквідації таких пожеж.

Отже надалі фіксація таких порушень як підпал сухостою може класифікуватися не тільки накладанням штрафу, а й КРИМІНАЛЬНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ.

За інформацією ДСНС у Запорізькій області