Червоний промінь

Засуджений за незаконну вирубку лісових насаджень

Запорізькою окружною прокуратурою підтримувалось публічне обвинувачення у Запорізькому районному суді Запорізької області з розгляду кримінального провадження про кримінальне правопорушення, вчинене у сфері охорони природного навколишнього середовища.

Так, 24.02.2023 року, приблизно о 12 годині 30 хвилин, 40-річний місцевий житель с. Петропіль Запорізького району, діючи умисно, знаходячись у полезахисній лісовій смузі поблизу с. Петропіль Запорізького району Запорізької області, в порушення вимог ст. 69 Лісового кодексу України, без лісорубного квитка (ордеру) на вирубку лісу, вчинив за допомогою бензопили незаконну порубку дерева породи «Біла акація». Своїми діями він завдав істотної шкоди Широківській територіальній громаді на суму 28 206,54 гривень.

Відносно вказаного чоловіка, який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України, тобто у незаконній порубці лісових насаджень, що заподіяло істотну шкоду, до Запорізького районного суду Запорізької області скеровано обвинувальний акт.

Вироком Запорізького районного суду Запорізької області від 21.08.2023 вказаного чоловіка визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України, призначено покарання у виді 1 року обмеження волі, задоволено позов територіальної громади та стягнуто з останнього суму завданих збитків у розмірі 28 206,54 гривень.

 

Максим СОКОЛОВ,

 перший заступник керівника

Запорізької окружної прокуратури