Червоний промінь

Степненській громаді у відновленні допомагає “Карітас Запоріжжя”

 

Приміські запорізькі села дуже часто страждають від ворожих обстрілів. Як наслідок – зруйновані об’єкти соціальної інфраструктури, знищені домівки, господарські та гаражні приміщення, транспортні засоби.

За відповідної безпекової підготовки проєкт Карітас Запоріжжя «Ремонти домогосподарств у Дніпропетровській, Херсонській, Миколаївській, Запорізькій і Житомирській областях» організує поїздки до громад, щоб надати допомогу людям у відновленні пошкодженого житла.

Так, відбулася вже друга поїздка до населених пунктів Степненcької ОТГ. Перша, до Степного, – була наприкінці серпня, так би мовити, по гарячих слідах ворожих обстрілів.

Тоді до роботи з відновлення були були додані до 20-ти постраждалих від обстрілів ворога домогосподарств, що відповідають критеріям вразливості проєкту, який реалізується у співпраці з Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців [УВКБ ООН].

У Лежиному 7 вересня були оформлені для надання ремонту документи на сім домогосподарств.

ПРОЄКТ «Ремонти домогосподарств у Дніпропетровській, Херсонській, Миколаївській, Запорізькій і Житомирській областях» продовжує свою роботу.

Мета проєкту: надання фінансової допомоги на проведення малого та середнього ремонту житла для осіб/домогосподарств у Запоріжжі, яке постраждало внаслідок російської агресії.

Під малим та середнім ремонтом розуміються пошкодження житла, до яких, зокрема, входять відновлення розбитих вікон і дверей, обвалення підвісної стелі, пошкодження даху, ремонт електрики та водопровідних труб всередині житла тощо.

Надана грошова допомога має бути використана домогосподарством виключно для проведення ремонту власними силами. Натомість соціальні працівники та інженери проекту сприятимуть домогосподарствам у ефективному проведенні ремонтів, у тому числі шляхом надання консультацій та технічних порад.

Грошову допомогу на ремонт можуть отримати:

✔ Домогосподарства, що зазнали пошкоджень внаслідок російської агресії після 24 лютого 2022р.;

✔ Домогосподарства, які не отримували допомогу від держави або іншої організації на відновлення пошкоджень власного житла, постраждалого від російської агресії;

✔ Домогосподарства з доходом нижче 5400 грн/особа/місяць, які втратили джерело доходу.

АБО відповідають одному з наступних критерії вразливості:

✔ Одинока матір/одинокий батько або опікун однієї дитини чи декількох дітей віком до 18 років;

✔ Родина, у якій є вагітна жінка або мати з дитиною до 3-х років;

✔ Багатодітна родина (три чи більше неповнолітніх дітей;

✔ Член родини має інвалідність або тяжке/хронічне захворювання;

✔ Самотня людина похилого віку (60+) або домогосподарство, яке складається з одного-двох літніх людей, які не мають підтримки рідних.

Консультацію можна отримати у приміщенні офісу Карітас Запоріжжя за адресою: вулиця Семафорна, 8/каб. 12.

Також можна звертатись за номером телефона: +38(067)117-82-12 [будні дні, з 10.00 до 16.00]