Червоний промінь

Президент доручив посилити захист запорізького неба

Президент України Володимир Зеленський схвально відповів на петицію мешканки Запоріжжя Дар’ї Тарадайко. В своєму зверненні жінка просила про посилення захисту міста від російських ракет. Вона запропонувала відправити до Запоріжжя систему протиракетної оборони NASAMS. Як передає портал “Ліга.Новини”, головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному доручено пропрацювати це питання.

Авторка петиції наголосила, що Запоріжжя “терміново потребує захисту від щоденних обстрілів із боку ворога”. Зеленський зазначив, що саме на Залужного покладена відповідальність за організацію протиповітряної оборони та керівництво нею. У відповіді президента йдеться, що головнокомандувач має розглянути надання Запоріжжю більшого захисту від російських ракет.

Наразі ППО Запоріжжя здійснюється у загальній системі ППО України. ЗСУ в умовах активних бойових дій на значній території виконують завдання “із застосуванням усіх наявних сил та засобів для його захисту від ударів із повітря”, сказав голова держави. “Забезпечення потужної ППО та створення повітряного щита для захисту критичної та цивільної інфраструктури наразі є питанням №1. Задля цього працюють усі, від військових до дипломатів. Упевнений, що сучасні засоби ППО, які найближчим часом мають надійти до ЗСУ від наших міжнародних партнерів, допоможуть захистити громадян України, зокрема й жителів міста Запоріжжя, від російського ракетного терору”, – написав президент.

Головком ЗСУ також зобов’язаний поінформувати пані Тарадайко про результати розгляду можливості посилення ППО Запоріжжя.