Червоний промінь

Понад мільйон гривень вже виплатила держава за програмою “єВідновлення” мешканцям Кушугумської та Степненської громад

Понад мільйон гривень вже виплатила держава за програмою “єВідновлення” мешканцям Кушугумської та Степненської громад Запорізької області, чиє житло пошкоджене внаслідок російських обстрілів.

Як працює програма “єВідновлення” для мешканців області сьогодні, 23 липня, розповів на брифінгу в обласному Медіацентрі Запорізької обласної військової адміністрації директор обласного Департаменту житлово-комунального господарства Віталій Литвиненко.

“На сьогодні працює державна публічна послуга “єВідновлення”, згідно з якою власники квартир або приватних будинків можуть отримувати компенсацію за пошкоджені об’єкти. Понад мільйон гривень вже перерахували саме таким власникам”, – зазначив посадовець.

Загалом ухвалено рішення щодо фінансової допомоги власникам 61 приватного будинку на суму понад три мільйони гривень.

Як працює програма "єВідновлення"для мешканців Запорізької області
Віталій Литвиненко, директор обласного департаменту житлово-комунального господарства. Фото: Суспільне Запоріжжя

Послуга єВідновлення доступна всім мешканцям Запорізького району та двох громад Пологівського району: Воздвижівської та частині Преображенської, наголосив Віталій Литвиненко.

За словами директора Департаменту, на території області пошкоджено вже понад 8 тисяч приватних будинків і ще приблизно 2,5 тисячі на тимчасово окупованій території:

“На сьогодні подали заявки 508 власників житла Запорізького району і двох громад… Тож ми розуміємо, що заявки ще будуть надходити, й робота має більш активно проводитись”, — каже Віталій Литвиненко.

Також Віталій Литвиненко розповів, що на чотирьох з 11 багатоквартирних будинків, зруйнованих внаслідок російських атак, вже ведуться ремонтні роботи.