Червоний промінь

295 доба військового вторгнення: окупанти переключають ЗАЕС до російської енергосистеми

З моменту повномасштабного нападу путінської орди на Україну минула вже двісті дев’яносто п’ята доба. За останню добу ситуація на Запорізькому напрямку стабільна та контрольована. Захисники Запорізького краю продовжують утримувати рубежі, окупаційні війська традиційно приймають “вітання” від ЗСУ. Основні зусилля РФ зосереджує на утриманні захоплених територій, доповіли в ЗОВА.

За минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру в районі населених пунктів Гуляйполе, Залізничне, Мала Токмачка, Темирівка, Степове, Малі Щербаки, Кам’янське, Оріхів, Новоданилівка, Дорожнянка, Малинівка, Білогір’я, Ольгівське, Чарівне та Степногірськ. Надійшло 11 повідомлення про руйнування житла громадян та об’єктів інфраструктури в результаті обстрілів, повідомили в Головному управлінні Нацполіції в Запорізькій області.

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 54 особи, з них 7 – діти.

На відміну від засобів масової інформації, Генеральний штаб ЗСУ поки що не бачить ознак виходу російських військ з Запорізької атомної електростанції. Навпаки, окупаційна влада проводить роботи щодо переключення ЗАКС до енергетичної системи РФ. Наразі ведуться відповідні роботи, говориться в ранковому зведенні Генштабу станом на 15 грудня. Тиск на працівників тимчасово окупованої станції тим часом посилюється. Окупанти змушують їх підписувати контракти з АТ “Експлуатуюча організація Запорізької АЕС” чи іншим підприємством “Росатому”, які вигадали в РФ.

Водночас МАГАТЕ готує критичну систему та колектив ЗАЕС до холодів. Зокрема, на ЗАЕС встановлюють мобільні котельні та резервні дизель-генератори.