Червоний промінь

Поліцейські нагадують, що обережність на водоймах взимку рятує життя

Час іде, а настання холодів усе ще спокушає багатьох перевірити на міцність кригу. Більшість із таких людей зазвичай нехтують основними правилами безпеки. І це, на жаль, призводить до нещасних випадків, які загрожують здоров’ю чи навіть життю. Тому ГУ ДСНС та Патрульної поліції в Запорізькій області нагадали обласним мешканцям про дотримання правил поведінки на водоймах у зимовий період. Відповідний пост правоохоронці розмістили в Facebook.

З метою профілактики патрульні нещодавно завітали до місць поціновувачів риболовлі. Задля запобігання нещасним випадкам на водоймищах поліцейські спільно з працівниками ДСНС закликали риболовів не нехтувати правилами безпеки, адже часто саме вони стають жертвами власного хобі. Основну увагу приділили дорослим, яким наголосили на посиленні контролю за дітьми задля попередження виникненню надзвичайних подій за їхньою участю.

Як для любителів зимової підлідної риболовлі, так і для всіх інших існують правила, яких потрібно суворо дотримуватись:

  • не пробивайте поруч багато лунок;
  • не збирайтеся великими групами на одному місці;
  • не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега, навіть якщо там добре “клює”;
  • завжди майте під рукою міцну мотузку 12-15 метрів;
  • тримайте поруч з лункою дошку або велику гілку

Якщо людина все ж таки опинилася у крижаній воді, а поряд нікого немає, необхідно широко розставити руки та намагатися утримуватися на поверхні. Енергійні рухи під час перебування і воді сприяють швидкому охолодженню. Тому треба без різких рухів виповзти на міцний лід у бік, звідки постраждалий прийшов, та повзти до берега, відштовхуючись ногами від краю льоду. Та все ж краще взагалі утриматися від виходу на тонку кригу. “Шановні громадяни! Дбайте про власну безпеку, бережіть своє життя. А в разі необхідності телефонуйте за номером 101 чи 102”, – рекомендують в Патрульній поліції області.