Червоний промінь

288 доба військового вторгнення: загарбники завезли на ЗАЕС “Гради”

Противник двісті вісімдесят восьму добу веде повномасштабну війну проти України. На Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін. Як і завжди, Захисники Запорізького краю надійно утримують українські рубежі. Російські окупаційні війська нічого не можуть протиставити Силам оборони, тому зосереджені на утриманні захоплених земель. Про це доповіли в ЗОВА.

За повідомленням ГУНП у Запорізькій області, за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру в районі населених пунктів Малі Щербаки, Оріхів, Новоданилівка, Шевченко, Малинівка, Кам’янське, Гуляйполе, Ольгівське, Дорожнянка, Новоандріївка, Полтавка, Мала Токмачка, Щербаки, Новодарівка, Залізничне, Червона Криниця, Степове та Плавні. Надійшло 18 повідомлень про руйнування житла громадян та об’єктів інфраструктури в результаті обстрілів РФ.

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 44 осіб, з них одна – дитина.

Росіяни завезли кілька реактивних систем залпового вогню “Град” на Запорізьку атомну електростанцію. Це може свідчити про підготовку провокацій, попередили в НАЕК “Енергоатом”. За даними компанії, загарбники розмістили зброю біля енергоблока № 6, безпосередньо поруч із територією станційного сухого сховища відпрацьованого ядерного палива. Раніше окупанти будували там якісь “захисні споруди”. Роботи проводилися в таємному режимі, з порушенням всіх умов з організації ядерної та радіаційної безпеки. “Найбільш вірогідна провокація, що готується – обстріли протилежного берегу Дніпра, зокрема, Нікополя та Марганця. Окупанти можуть вгатити по містам прямо з майданчика ЗАЕС, «прикриваючись» енергоблоками та сховищем відпрацьованого ядерного палива”, – наголошує “Енергоатом”.

Як зазначили в державному підприємстві, МАГАТЕ вже знає про додаткове розміщення РСЗО на території станції.