Червоний промінь

134 доба військового вторгнення: ЗСУ змусили окупантів області бігти з власних складів

Противник сто тридцять четверту добу веде повномасштабну збройну агресію проти України. Захисники Запорізького краю продовжують відважно утримувати рубежі та захищати нашу землю, даючи гідну відсіч російським окупантам. Про це повідомили в Запорізькій ОВА.

На Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін. Противник основні зусилля зосереджує на покращенні тактичного положення та виявленні слабких місць в обороні наших військ.  Протягом минулої доби ворог здійснив 44 обстріли позицій українських захисників, застосовуючи при цьому танкове озброєння, реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення. 

Окупанти обстрілювали цивільну інфраструктуру в районах населених пунктів Преображенка, Гуляйполе, Оріхів, Плавні та Таврійське. Надійшло 35 повідомлень про руйнування об’єктів цивільної інфраструктури в результаті обстрілів російськими окупаційними військами.

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 1445 людей, з них 341 – діти.

За інформацією української розвідки, після ураження Збройними Силами України військових об’єктів окупантів з високоточної зброї на тимчасово окупованій території Запорізької області, у армії окупанта розпочалася паніка. Військовослужбовці російських окупаційних військ масово покидають склади та бази зберігання озброєння та військової техніки РФ, побоюючись нових ударів РСЗВ HIMARS. Так, нещодавно до тимчасово окупованої території Запорізької області прибув підрозділ ФСБ РФ із завданням провести розшукові дії щодо факту дезертирства близько 30 військовослужбовців РФ, що залишили місця дислокації підрозділів.