Червоний промінь

На Запоріжжі стартували жнива

Цього року жнива в Україні стартували раніше, ніж зазвичай. Попри війну, збір нового врожаю почався і у Запорізькій області, передає місцеве видання “Індустріалка”. На сьогодні вже скошена перша тисяча гектарів озимого ячменю, намолочено майже 2500 тонн зерна із середньою урожайністю 25 ц/га. Про це повідомили у пресслужбі Запорізької обласної військової адміністрації.
 
“Українці посіяли цю пшеницю, українці її зберуть. Ми не дозволимо російським щурам її вкрасти. І себе прогодуємо, і Африці залишиться. Як казали наші пращури: «Буде хліб, буде й до хліба!»”, – висловив впевненість голова ЗОВА Олександр Старух під час чергової зустрічі з аграріями Запорізького району, яка пройшла у вівторок, 5 липня.
Збір врожаю йде за планом. На полях працює сучасна техніка. Але разом із тим в цьому році через збройну агресію РФ аграрії зіштовхнулися з проблемою збуту збіжжя. Російські окупанти між тим, що самі крадуть українське зерно, всіляко намагаються заблокувати порти. А це дуже вплинуло й на ціну товару.
 
Очікуваний обсяг врожаю зернових та зернобобових культур в області складе 730 тисяч тонн, у тому числі соняшнику 140 тисяч тонн. Засновуючись на цьому прогнозі, аграрії запевняють, що Запорізька область повністю буде забезпечена продовольчим зерном для виробництва хліба, борошна та круп, а також соняшникової олії.