Червоний промінь

Іван Арєф’єв, Запорізька ЗОВА

21 квітня 2022 року, о 12.45 російська армія запустила крилату ракету по Запоріжжю. Вона впала на острові Хортиці в районі мосту Преображенського. Вікна у потязі та автівках, які у той час рухалися мостом, вилетіли. О 13.30 росіяни завдали другий удар ракетою – також по острову Хортиця. Внаслідок нього пошкоджена будівля санаторію-профілакторію одного з підприємтсв міста.
Сили оборони Запорізького краю збили три російських гвинтокрили: Мі-8, який найчастіше використовується для десантування особового складу, та два К-52 “Алігатор”, з якого російські військові вражають броньовану та неброньовану техніку, живу силу і будь-які повітряні чи наземні цілі. Крім того, наші воїни знищили безпілотник “Орлан” у Пологівському районі.
Російські військові на окупованих територіях продовжують залякувати та грабувати мирне населення. Так, військові рф, у місті Пологи викрали з гаражу автомобіль ВАЗ-21213, а на блокпосту, погрожуючи застосувати зброю, незаконно заволоділи автомобілем ЗАЗ-Славута.
Окупанти системно грабують промислові об’єкти Мелітополя – вивозять не лише устаткування, а й видовбують зі стін мідний дріт. За повідомленнями місцевих жителів, на території заводу ТАРА поселилися російські військові.
У Бердянську підприємці відмовляються співпрацювати з окупантами. Більшість з них будуть працювати до 30.04.2022. За їхньою інформацією, головна мета окупантів – особисте збагачення. Також окупанти вимагають усіх реєструватися в їхній адміністрації, поперерджаючи: в іншому випадку майно буде “націоналізовано”.
У той самий час у місті окупанти видають спеціальні перепустки для автівок. На них є штамп з написом «Військово-цивільна адміністрація, Росія, Запорізька область, місто Бердянськ».
За повідомленнями мешканців міста, окупанти встановили нові правила перетину їхніх блокпостів. Тепер росіяни мають електронну базу даних, до якої включено небажаних, на їхню думку, осіб, які не мають права на виїзд. До списку увійшли українські чиновники, а також активісти із проукраїнською позицією. Протягом минулої доби внаслідок ворожих обстрілів збільшилася кількість знеструмлених споживачів у Василівському та Оріхівському районних відділеннях. Через активні бойові проводити аварійно-відновлювальні роботи не має можливості.
Без газопостачання загалом по області знаходиться 65 377 абонентів у 81 населеному пункті. Ситуація із водопостачанням без змін: на сьогодні відсутнє водопостачання у Гуляйполі та прилеглих сільських населених пунктах Пологівського району, смт Степногірськ та прилеглих селах Василівського району. Крім того, через проблеми із забезпеченням електроенергією артезіанських свердловин, без водопостачання частина м. Пологи.
Також внаслідок бойових дій пошкоджено каналізаційні очисні споруди, які приймають стоки м. Василівка та смт Степногірськ Василівського району.
За уточненою інформацією загалом по області повністю зруйновано або частково пошкоджено 512 домоволодінь.
Речник ЗОВА, полковник Іван Арєф’єв