Червоний промінь

Як внутрішньо переміщеним особам отримати статус безробітного якщо втрачені документи або не розірвані трудові відносини?

 
“Як внутрішньо переміщеним особам отримати статус безробітного? Що робити, якщо документи втрачено?”
Відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» встановлено спрощену процедуру реєстрації як безробітних, умови призначення, терміни та розмір виплати допомоги по безробіттю.
Реєстрація відбувається за місцем перебування громадянина в будь-якому центрі зайнятості України. Внутрішньо переміщена особа, яка звільнилась, але не має документів, що підтверджують факт звільнення, періоди трудової діяльності та страхового стажу, отримує статус безробітного без вимог, що застосовуються за звичайної процедури.
“Що робити, якщо особа не звільнилася з попереднього робочого місця роботи?”
Для набуття статусу безробітного та отримання допомоги по безробіттю трудові відносини можна припинити в такий спосіб: надіслати роботодавцю нотаріально посвідчену письмову заяву про припинення трудових відносин з підтвердженням того, що ця заява надіслана рекомендованим листом.
Якщо внутрішньо переміщена особа не має документів про трудову діяльність, заробітну плату, страховий стаж, допомога по безробіттю призначається в мінімальному розмірі тривалістю 180 календарних днів протягом двох років.
Після надходження документів та відомостей рішення про призначення допомоги по безробіттю переглядається відповідно до чинного законодавства.
Як працюють центри зайнятості в період воєнного часу? Чи зберігаються виплати, якщо вам довелося евакуюватися? Що робити, якщо трудові відносини не розірвано? Відповіді на ці та інші запитання: https://is.gd/iHZ3YK
Додаткову інформацію можна отримати у відділі організації працевлаштування Запорізької районної філії Запорізького ОЦЗ за номером (061)702-39-48.