Червоний промінь

Куди звернутися, щоб евакуювали? Телефони для запоріжців

Ворог завдає по Запорізькому регіону нових ракетних атак. Останнім часом вони стали рідшими, але набагато масованішими. Багато місцевих та обласних мешканців у цих умовах замислюються, як врятуватися, куди бігти та яким способом безпечніше виїхати. Мінреінтеграції продовжує евакуацію цивільного населення з небезпечних територій Херсонської, Харківської, Запорізької та Донецької областей. В відомстві повідомили, куди звертатися, якщо перечікувати атаки більше немає сил.

Жителі вказаних регіонів можуть звертатися з питань евакуації до органів місцевої влади та волонтерів. Для Запорізької області діє “гаряча” лінія Запорізької ОВА, де можна зареєструватися на евакуацію. Звернення громадян приймають за телефоном: 0-800-503-508. Міністерство врахувало, що масовані атаки ворога можуть призодити до проблем зі зв’язком. Тому, окрім номеру ЗОВА, про бажання евакуюватися можна повідомити за телефоном для месенджерів: (096) 078-84-33 (Viber, WhatsApp, Telegram, Facebook Messenger).

Кожному переселенцю, хто скористається цією послугою, в Мінреінтеграції обіцяють безоплатний прихисток, гуманітарну допомогу та всі соціальні гарантії, які передбачені для внутрішньо переміщених осіб.

Зараз обласна влада радить людям обов’язково виїздити насамперед з зони бойових дій. Причин для масової евакуації в обласній військовій адміністрації не бачать. Будь-яке таке рішення буде прийматися тільки разом із військовим командуванням, запевнив очільник ЗОВА Олександр Старух.