Червоний промінь

Із січня Уряд почне видавати LED-лампочки в обмін на старі

Українців закликають допомогти енергетикам збалансувати енергосистему. Уряд вже подбав про реалізацію цієї ідеї. З нового року кожен повнолітній громадянин зможе безкоштовно отримати 5 світлодіодних ламп на заміну старих ламп розжарювання. Про старт програми повідомила перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко у прямому ефірі Національного телемарафону.

За її словами, наразі, щоб знизити навантаження на енергетичну інфраструктуру, Уряд впроваджує різні заходи з енергоефективності. В тому числі й нетрадиційні. Проста заміна старих лампочок на нові LED-лампи може зекономити країні у пікові години до 1,5 гігавата електроенергії. Це дуже суттєва економія, наголосила міністерка економіки. “Для порівняння: заміна 50 млн LED-лампочок розвантажить роботу цілого реактору атомної електростанції”, – підкреслила Свириденко.

Заміну 30 млн лампочок профінансує Європейський Союз. Програма реалізовуватиметься через АТ “Укрпошта”, її механізм буде максимально спрощено. Людині, яка вирішить скористатися нею, потрібно лише попередньо залишити заявку та прийти у відділення “Укрпошти”. Там вона зможе обміняти 5 ламп старого зразка на 5 нових світлодіодних.

Наразі Український Уряд працює над тим, щоб усі процедури з боку ЄС були завершені до кінця року. Тож вже у січні програма працюватиме, доповнила голова Мінекономіки.