​​Перевезення громадян із Запоріжжя на ТОТ поза межами контрольних пунктів України – викрито групу осіб.

За процесуального керівництва прокурорів Запорізької обласної прокуратури викрито протиправну діяльність групи осіб із незаконного переправлення громадян через державний кордон України (ч. 3 ст. 332 КК України). Наразі двом із них повідомлено про підозру, щодо третього співучасника вирішується питання про оголошення у розшук.

За даними слідства, раніше засуджений житель Одещини та двоє мешканців Запоріжжя розробили схему незаконного переправлення громадян на тимчасово окуповану територію України в обхід установленому чинним законодавством порядку.

З цією метою вони налагодили трафік пасажирських перевезень  через країни ЄС до російської федерації з подальшим потраплянням на захоплену ворогом територію Запорізької та Донецької областей поза межами українських контрольних пунктів в’їзду-виїзду. Маючи відповідні відносини з російськими комерційними структурами, вони безперешкодного здійснювали проїзд по території рф.

Діяли у межах суворої конспірації. Бажаючих підшукували через закриту групу в месенджері «Вайбер». Перед виїздом інструктували громадян щодо обов’язкового приховування дійсних намірів залишення меж України під час прикордонного контролю у станах ЄС.

Вартість такого «проїзду» становила 350 дол США, – повідомили в Запорізькій обласній прокуратурі.