Червоний промінь

У Кушугумі працюватиме пункт зі щеплення свійських тварин

 У  звязку з надзвичайною ситуацією у Кушугумській громаді Запорізького району, в результаті якої постраждали люди від укусів скаженої тварини (кішки), керівництво селищної ради інформує громадян про відкриття пункту щеплення свійських тварин.
У селищі Кушугум по вул. Соборна, 23-а буде працювати пункт зі щеплення домашніх та сільськогосподарських тварин від вірусу сказу, вакцинація безкоштовна.
⏰Розклад роботи пункту: вівторок – пʼятниця, з 10.00  до 12.00.
 
*Нагадаємо, що СКАЗ –  є однією із найдавніших хвороб теплокровних тварин і людини та надзвичайно небезпечним захворюванням, яке супроводжується тяжким ураженням центральної нервової системи і завжди закінчується летально. Лікування не розроблено. Згідно з оцінкою ВООЗ (всесвітньої організації охорони здоров’я), сказ входить в п’ятірку антропозоонозних захворювань, що завдають найбільших соціальних та економічних збитків.Незважаючи на світовий досвід і прогрес у вивченні цієї інфекції, сьогодні сказ реєструється у 113 країнах світу і через який щорічно гине більше 1 млн. тварин і помирає понад 50 тис. людей. Основний шлях проникнення вірусу сказу в організм – це пошкодження шкіри внаслідок укусів, подряпин.

Профілактика та ліквідація природного сказу в Україні включає заходи контролю щільності червоної лисиці та вакцинації домашніх собак та котів для створення імунного бар’єру між дикою фауною та людиною і домашніми тваринами. На сьогоднішній день стратегія боротьби зі сказом базується на виконанні комплексу антирабічних заходів, направлених на профілактику та ліквідацію сказу серед основних резервуарів даного захворювання і включає в себе парентеральну вакцинацію домашніх тварин (собак, котів), епізоотичний моніторинг та широку роз’яснювальну кампанію серед населення.