Червоний промінь

Папа Римський всупереч канонам назвав РФ агресором

В офіційному Ватикані вирішили, що співчуття та солідарність з українським народом вище за будь-які релігійні канони та правила дипломатії. 28 листопада Папа Римський Франциск вперше відкрито та прямо назвав Росію країною-агресором. Водночас він пояснив, чому не піддає публічній критиці президента РФ Володимира Путіна. Про це повідомляє Vatican News.

Папа наголосив на жорстокості російських окупаційних військ. “Коли я говорю про Україну, то говорю про народ-мученика, мученицький народ. Якщо існує мученицький народ, є й той, хто його мучить. Коли я говорю про Україну, я говорю про жорстокість, тому що маю багато інформації про жорстокість військ, які вторгаються”, – наголосив Франциск. Проте Папа Римський намагається не зациклюватися на іменах чи прізвищах, щоб не образити людей. За його словами, цих деталей можна уникати: краще засудити загалом.

Хоча, вважає понтифік, добре відомо, кого саме він засуджує. “Чому я не називаю Путіна? Тому що це не потрібно, це вже відомо. Люди чіпляються за деталь. Усі знають мою позицію з Путіним чи без Путіна, не називаючи його імені”, – наголосив Папа.

Раніше Ватикан запропонував організувати у себе переговори між Україною та Росією. Під час загальної аудієнції Папа Римський звернувся до вірян і заявив, що війну Росії проти України “не можна вирішити за допомогою інфантильної логіки зброї”.