Червоний промінь

«Хортицькі дзвони”-2023: у пошуках талантів

Оголошується прийом робіт на ІХ Всеукраїнський конкурс молодої української поезії та авторської пісні імені Марини Брацило «Хортицькі дзвони», повідомила голова у Запорізька обласна організація Національної спілки письменників України Ольга Стадніченко.

Конкурс проводиться в пам’ять про українську поетесу та піснярку Марину Брацило родом із Запоріжжя, яка трагічно загинула в 2013 році. Він спрямований на молодіжну творчу аудиторію від 15-ти до 25-ти років, адже як яскраво засвідчив творчий шлях Марини Брацило, справжнє творче обдарування потребує уваги і підтримки з юних літ.

Конкурс «Хортицькі дзвони», започаткований за ініціативи творчої громадськості Запорізького краю.

Організатор конкурсу – Запорізький національний університет.

Щорічною підготовкою та ходом проведення конкурсу опікується Оргкомітет за безпосередньої участі його незмінного координатора, заступника голови, завідувачки кафедри українознавства ЗНУ, кандидата філологічних наук, професора, голови Запорізької обласної організації НСПУ, депутата Запорізької обласної ради Стадніченко Ольги Олександрівни.

Постійними партнерами «Хортицьких дзвонів» є Запорізька обласна організація НСПУ, Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека, Національний заповідник «Хортиця», Запорізький Союз українок.

Творчі доробки в номінаціях «ПОЕЗІЯ» Та «АВТОРСЬКА ПІСНЯ», подані на конкурс, проходять доконкурсний відбір і ті, що відповідають Положенню про конкурс, подаються на розгляд Журі.

Конкурс має постійний професійний склад журі з числа київських та запорізьких митців на чолі зі знаним українським письменником і видавцем Іваном Андрусяком.

Всього за період заснування конкурсу в 2014 році в ньому взяли участь більше 300 молодих поетів та авторів пісень з усіх областей України.

У 2022 році через широкомасштабну військову агресію рф в Україні та близькість бойових дій до м.Запоріжжя конкурс було поставлено на паузу.

У 2023 році Оргкомітетом конкурсу прийнято рішення оголосити його старт 24 серпня до Дня Незалежності України.

Бажаючим долучитися до «Хортицьких дзвонів-2023» необхідно подати творчі роботи до 10 листопада 2023 року на електронну адресу конкурсу stadnichenkoo-1@ukr.net

Обсяг доробку має складати 20-25 віршів для номінації «Поезія» або дві пісні, записані в аудіоформаті для номінації «Авторська пісня». У номінації «Авторська пісня» передбачено спецприз за написання однієї чи декількох пісень на слова Марини Брацило.

Мова творів – українська.

Підсумки конкурсу – до дня народження Марини Брацило – 2 грудня 2023 року.

У повному обсязі Умови конкурсу викладені на авторському поетичному сайті Марини Брацило в розділі «Конкурс»: www.bratsylo.com.ua та на офіційній сторінці «Хортицьких дзвонів» у Facebook: www.facebook.com/konkursMarynyBratsylo/