Червоний промінь

ВР заборонила російську музику та російськомовні книжки

Верховна Рада України заборонила російську музику в медіа та в громадських місцях. За законопроєкт № 7273-д проголосували 303 народних депутати при необхідній кількості голосів 226.

Закон передбачає, що публічне виконання та демонстрація, а також використання фонограм, відеограм та музичних кліпів виконавців, які підтримують російську агресію, будуть заборонені. Обмеження діятимуть на період до звільнення всіх окупованих українських територій та припинення агресії з боку Росії. В Україні окремо створять список виконавців, які засуджують агресію РФ – їхні композиції можуть лунати на радіо та в публічному просторі. Крім того, у законі є заборона відтворювати музику та фільми у салоні автобусів та таксі без згоди пасажирів. Частка українських пісень має сягати як мінімум 40% від кількості композиції радіомовлення. Державною мають говорити у 75% добового обсягу теле- та радіоефірів.

Також ВР заборонила імпорт та розповсюдження книг та іншої видавничої продукції (законорпоєкт 7459) з РФ та Білорусі. Закон 7459 підтримали 310 народних обранців. З 1 січня 2023 року книги видаватимуться і розповсюджуватимуться виключно державною українською мовою, мовами корінних народів України та офіційними мовами Європейського Союзу. Інші книги мають бути мовою оригіналу або перекладені українською. Виключеннями до цих заборон може бути, якщо фізична особа ввозить літературу не з метою розповсюдження та за умов:

  • ввезення видавничої продукції здійснюється в ручній поклажі або супроводжуваному багажі;
  • загальна кількість видавничої продукції не перевищує 10 примірників;
  • видавнича продукція відсутня в Реєстрі видавничої продукції антиукраїнського змісту.

Видання, автори яких мали російське громадянство, теж потрапили під заборону.