Червоний промінь

Фронт 18 червня: війська РФ викрали василівського священнослужителя

Станом на 23:00 18 червня оперативна обстановка на Запорізькому напрямку суттєвих змін не зазнала. Підрозділи Сил оборони продовжують утримувати рубежі та захищати нашу землю від російських окупантів. Про це повідомили в Силах оборони Запорізького краю.
 
Ворог активних бойових дій не проводив. Основні зусилля зосереджував на перегрупуванні власних сил і засобів, утриманні раніше захоплених територій, вогневому ураженні позицій наших військ, розосереджені своїх сил з метою уникнення вогневого ураження з боку наших військ.
 
Вздовж усієї лінії зіткнення ворог продовжує обстріли позицій наших захисників та цивільної інфраструктури, застосовуючи авіацію, ствольну та реактивну артилерію. Російські війська продовжують зосередження бойової техніки і особового складу на певних напрямках, ймовірно, готуючись до ведення активних бойових дій.
 
На усіх рубежах по лінії розмежування ведуться стримуючі дії. У населеному пункті Дніпрорудне (Василівський район) на території двох підприємств відмічається скупчення військової техніки противника. В населеному пункті Василівка на території військкомату зафіксовано розвантаження противником значної кількості великокаліберної зброї та боєприпасів до неї. У населеному пункті Пришиб (Василівський район) зафіксовано прибуття військової техніки. Крім того, за добу зафіксовано збільшення кількості колон техніки противника з АР Крим у напрямку Мелітополя.
 
Російські терористичні війська, продовжють цинічно порушувати норми Міжнародного гуманітарного права та правила ведення війни, постійно завдають ударів по цивільній інфраструктурі та мирних домогосподарствах. За минулу добу на території Запорізької області піддавалися обстрілам: села Червоне і Новоданилівка, а також місто Гуляйполе.
Порівняно з минулою добою кількість таких обстрілів зросла вдвічі.
 
Крім цього, за добу зафіксовано 32 обстріли позицій підрозділів наших військ вздовж лінії зіткнення з усього спектру озброєння в районі населених пунктів: Кам’янське, Новопіль, Залізничне, Оріхів, Червоне, Темирівка, Зелене Поле, Полтавка, Новоселівка, Мала Токмачка, Новоданилівка і Ольгівське.
 
Зокрема, Малу Токмачку противник обстріляв з РСЗВ “Град”. Біля населених пунктів Ольгівське і Нескучне відбулись бойові зіткнення з ворожими диверсійно-розвідувальними групами.
На тимчасово зайнятих противником територіях продовжується проведення протиправних дій стосовно місцевого населення. Тривають заходи адміністративно-поліцейського режиму, посилено контррозвідувальний режим. Російські загарбники на окупованій території продовжують здійснювати воєнні злочини і викрадати людей: в місті Василівка військовослужбовці РФ забрали голову “Помісної церкви євангельських християн-баптистів м. Василівка” та повезли в невідомому напрямку.
 
Триває перешкоджання виїзду мирних жителів на територію, контрольовану українською владою.
 
Окупанти на захоплених територіях продовжують грабувати місцеве населення, приватні підприємства і державні установи, незаконно конфісковувати їхнє майно.
У смт Більмак, рашисти незаконно заволоділи автомобілем Ford Sierra, який належить місцевому жителю.
 
Військовослужбовці Сил оборони на Запорізькому напрямку продовжують ведення оборонної операції, завдають відповіді ворогу, знищуючи його живу силу та техніку. Протягом минулої доби наші воїни знищили:
  • 31 особу особового складу, 43 – поранили;
  • 2 танки;
  • 2 бойові броньовані машини, в тому числі ББМ “Тигр”;
  • 1 РСЗВ “Град”;
  • 3 автомобілі;
  • 2 міномети.