Монумент Честі і Гідності, присвячений героям Небесної сотні, відкрили на День Незалежності, 24 серпня, у Запоріжжі. На стелі викарбувані імена та прізвища загиблих під час Революції Гідності. Стела заввишки до 8 метрів створена з нержавіючої сталі, на ній видніється тризуб та сокіл. Радістю від урочистої події поділилися на сайті Запорізької міської ради.
Секретар ЗМР, тимчасовий мер Запоріжжя Анатолій Куртєв описав церемонію відкриття у своєму Telegram-каналі: “Сьогодні ми, у нашому прифронтровому місті, просто в пику ворогу, в День Незалежності України, урочисто відкрили Монумент Честі і Гідності, присвячений Героям Небесної Сотні. І це ще один доказ того, що ми сильні та незламні і що ніякі ракети не вирвуть з наших сердець ні патріотизм, ні любов до рідного міста та держави, ні повагу до полеглих українських героїв”.
Історія в пам’ятника непроста. У лютому цього року цей памʼятний знак, вже майже готовий, зберігався на території заводу-виробника у Київській області. Однак на початку повномасштабної війни, коли рашистські мародери окупували Київщину, вони зайшли на завод і вкрали з Монумента позолоту, металеві конструкції та тризуб. Деякі пам’ятники з подібною концепцією, які також зберігались на території підприємства, рашисти просто знищили. А запорізька скульптура – ледь не єдина, яка, хоч і з “пораненнями”, але все ж таки не скорилася і “вижила” в окупації.
Тепер повністю відновлений, гарний та величний Монумент прикрашає місто і щодня нагадує кожному, що українці вміють відстоювати памʼять своїх героїв, а разом з тим – свою волю, честь та свободу.
Увічненням пам’яті героїв з 2014 року займається благодійний фонд “Пам’яті Небесної Сотні”. Одна з його головних цілей – встановити монумент на малій батьківщині кожного з загиблих героїв. Зокрема, з міста Запоріжжя – Герой України Сергій Синенко. Це волонтер “Євромайдану”, громадський активіст родом з села Володимирівське Широківської ОТГ. 13 лютого 2014 року його спалили у власному автомобілі за 20 км від Запоріжжя. Він був активним учасником “Автомайдану” Запоріжжя та Дніпра, надавав допомогу самообороні місцевого Майдану, доставляв через Дніпропетровський аеропорт медикаменти для Євромайдану в столиці. 26 січня 2014 під час зіткнень євромайданівців з тодішньою міліцією та “тітушками” захищав людей від побиття, брав активну участь у визволенні заарештованих людей. Похований у рідному селі. По смерті в нього залишилося 4 дітей.