Червоний промінь

Померла видатна українська письменниця Віра Вовк

Видатна українська письменниця Віра Вовк померла на 97-му році життя в суботу, 16 липня. Про це повідомляє Національна спілка письменників. Її багатогранна літературна творчість, яка ввібрала в себе джерела українського фольклору і поєднала їх із сучасним модерним баченням світу, завжди посідатиме одне з чільних місць у нашій культурі.
 
“16 липня в далекім Ріо-де-Жанейро перестало битися серце Віри Остапівни Вовк – української та бразильської письменниці, літературознавця, прозаїка, драматурга, перекладачки та науковиці, лауреата численних літературних премій, а також премії ім. Тараса Шевченка за 2008 рік, учасниці Нью-Йоркської поетичної групи”, – повідомили в НСПУ. Віра Вовк була щирим другом України і допомогла на літературній стежині багатьом українським письменникам.
 
У Спілці зазначили, що українська література, без перебільшення, втратила велета духу, полум’яного патріота і борця за незалежність України. “Із тих жахливих втрат, які зараз має Україна, ця – одна з найбільших, тому що обірвала напнуту дужу струну українського слова у далекій Бразилії”, – йдеться в дописі. У НСПУ висловили співчуття родині та друзям письменниці.

Віра Вовк (за паспортом Віра Остапівна Селянська) народилася у Бориславі на Львівщині. З 1945 року перебувала в Німеччині, згодом перебралася в Бразилію. У 1949 році разом із матір’ю переїхала до Ріо-де-Жанейро.

Вовк була доктором філософії, професором німецької літератури та завідувачем кафедри германістики у Федеральному університеті Ріо-де-Жанейро. Писала українською, німецькою та португальською мовами, перекладала з французької, італійської, румунської, македонської, старослов’янської на українську.