Червоний промінь

Дует TVORCHI їде на “Євробачення-2023” від України

Фінал Національного відбору до міжнародного пісенного конкурсу “Євробачення-2023” пройшов у суботу, 17 грудня. Як зіркові судді, так і глядачі віддали перемогу незвичайному дуету TVORCHI. Гурт їде на музичне змагання з піснею “Heart of Steel” (“Сталеве серце”), яка розповідає про сильних та рішучих українців.

TVORCHI – це український музичний дует із Тернополя. Саме там студенти медичного університету познайомилися, виявили спільні музичні інтереси та вирішили радикально змінити своє майбутнє, заснувавши дует у 2018. Гуцуляк родом із села Вільховець, батьківщина Кенні – Нігерія. Навіть після початку повномасштабної війни рішучість Джеффрі жити та працювати в Україні не похитнулася.

За словами музикантів, їхня композиція “Heart of Steel” про людей, які стикаються з важкими ситуаціями, але не плачуть, а посміхаються та йдуть уперед. Саме такими Андрій та Джеффрі бачать сьогодні українців, а найбільше їх надихнули захисники “Азовсталі”. Також піснею Heart of Steel TVORCHI хотіли показати, якою багатогранною та сучасною може бути музика в Україні. Під час свого виступу хлопці зізналися, що хотіли б почути на “Євробаченні” іншу українську музику – відмінну від тої, що вже лунала на конкурсі.

Українці обирали свого представника серед 10 виконавців та гуртів: окрім TVORCHI, на поїздку в Велику Британію претендували Moisei, OY Sound System, DEMCHUK, Jerry Heil, FIINKA, KRUTЬ, Tember Blanche, Angelina та 2TONE. Симпатії журі та глядачів не співпали: від журі найвищий бал отримала KRUTЬ, f глядачі найкраще оцінили TVORCHI. Народна любов і принесла хлопцям можливість представити Україну на “Євробаченні-2023”.


Міжнародний пісенний конкурс “Євробачення-2023” відбудеться в місті Ліверпуль, Велика Британя. Хоча в 2022 виграли представники України, цього року організатори зробили виключення з правил через війну. Захід відбудеться у місті Ліверпуль. Півфінали пройдуть 9 та 11 травня 2023 року. Фінал заплановано на 13 травня.