Червоний промінь

Державну пам’ятку передавали «з рук в руки»

За результатами опрацювання інформації в ЗМІ щодо знищення пам’ятки археології – курганного могильника, розташованого на земельній ділянці на території Запорізького району окружна прокуратура встановила підстави для представництва інтересів держави в суді у сфері охорони культурної спадщини.

На території Долинської ОТГ розташований курганний могильник, який складається з чотирьох насипів, під’їзд до якого визначений від району Верхньої Хортиці (Запоріжжя) вулицею Істоміна у напрямку Хортицького району міста, біля повороту на м. Нікополь. Зазначена пам’ятка датована 4 тисячоріччям до н.е. – першою половиною 2 тисячоріччя н.е. Рішенням виконкому Запорізької облради від 22.12.1987 № 580 курган взято на державний облік під охоронним номером 1188.

Водночас, у 1998 році рішенням органу місцевого самоврядування на порушення вимог діючого на той час законодавства про охорону культурної спадщини та вимог земельного законодавства, земельну ділянку, на якій розташований зазначений курганний могильник, передано у приватну власність фізичній особі, яка в свою чергу відповідно до договору міни передала землю історико-культурного значення іншій фізичній особі, яка на теперішній час є кінцевим її власником.

Враховуючи викладене, окружна прокуратура звернулась до Запорізького районного суду в інтересах держави в особі Запорізької обласної державної адміністрації до органу місцевого самоврядування та власника вищезазначеної земельної ділянки про усунення перешкод у здійсненні права користування майном шляхом визнання незаконним та скасування розпорядження в частині, проголошення недійсним державного акту в частині, договору міни земельних ділянок в частині, зобов’язання повернути земельну ділянку історико-культурного значення площею 1,1278 га вартістю понад 126 млн грн.

Максим СОКОЛОВ,

перший заступник керівника

окружної прокуратури.