Червоний промінь

Злочинці-напарники покарані судом

За процесуального керівництва Запорізької окружної прокуратури до суду у листопаді 2020 року направлено обвинувальний акт у кримінальному провадженні за обвинуваченням громадянина Х. 1977 р.н. за фактом таємного викрадення чужого майна (крадіжки), поєднаною з проникненням у житло (ч. 3 ст. 185 ККУ), ухилення засудженого від відбування покарання у виді громадських робіт (ч. 2 ст. 389 ККУ), а також громадянина М. 1986 р.н. за фактом вчинення правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 ККУ.

Відповідно до обвинувального акта, обвинувачений Х. вже засуджений вироком суду за крадіжку до покарання у вигляді 100 годин громадських робіт. З лютого 2020 року чоловік так і не приступив до відбування покарання, на що йому винесені письмові попередження про притягнення до кримінальної відповідальності. Проте, діючи з прямим умислом та передбачаючи наслідки своїх протиправних дій та бажаючи їх настання, він продовжив злісне ухилення від відбування покарання, що виразилось у невиході без поважних причин на громадські роботи в період з 27 лютого 2020 року по дату направлення обвинувального акта до суду.

Згодом, 23 липня 2021 року, громадяни Х. та М., замисливши таємне викрадення чужого майна, повторно, з корисливих мотивів, з метою особистого збагачення, за попередньою змовою проникли до домоволодіння у с. Мар’ївка, де шляхом вільного доступу, скориставшись відсутністю огорожі, проникли на територію вказаного домоволодіння.

Прокурорам вдалося довести у суді провину обвинувачених. Вироком суду громадянин Х. засуджений за ч. 3 ст. 185, ч. 2 ст. 389 ККУ до 3-х років позбавлення волі та взятий під варту негайно після оголошення вироку. Громадянин М. за ч. 3 ст. 185 ККУ засуджено до 4 років позбавлення волі з випробувальним терміном в 3 роки.

Наталія БОНДАРЕНКО,

керівник окружної прокуратури.