Червоний промінь

Україна та Польща побудують трубопровід для рослинної олії

Україна і Польща домовилися про створення трубопроводу для транспортування рослинної олії. Меморандум буде укладено на три роки з автоматичним продовженням ще на такий же проміжок часу, інформує “Польське радіо 24”. Країни будуть спільно працювати над проєктом транскордонного трубопроводу, яким вітчизняні рослинні олії переправлятимуть в порт Гданська.

Відомо, що польська сторона погодилася підписати меморандум з українською стороною. Обидві країни сформують робочу групу, яка представить можливі варіанти проєкту. 

“Реалізація Меморандуму сприятиме частковому розблокуванню українського експорту та підвищенню продовольчої безпеки країн, що розвиваються, яким загрожує голод. Отже, це має знизити міграційний тиск на Європу”, – наголошується в повідомленні.

Зараз Україна має можливість експортувати соняшникову олію через “зерновий” коридор. Проте держава активно нарощує експорт соняшнику замість соняшникової олії. Справа в тому, що через суттєве скорочення виробництва олії в наступному сезоні може скластися парадоксальна ситуація: обсяги експорту будуть більшими, ніж обсяги переробки олійного насіння. За розрахунками аналітиків, наступного маркетингового року виробництво соняшникової олії становитиме 4 млн тонн, а експорт – 4,2 млн тонн.