Червоний промінь

Аграрії можуть отримати пільговий кредит

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України, якою пролонговано пільгові кредити для аграріїв на пів року. Так, у рамках програми “Доступні кредити 5-7-9” аграрії зможуть на вигідних умовах отримувати нові кредити для забезпечення збору врожаю. Деталі фінансування товаровиробників розповіли в Департаменті економічного розвитку і торгівлі Запорізької обласної військової адміністрації.

До 31 жовтня уповноважені банки прийматимуть заявки від сільськогосподарських товаровиробників на отримання кредиту в розмірі до 90 млн грн. Відсотки і надалі сягатимуть від 0% до 9%, залежно від категорії кредиту та суб’єкта підприємництва. Максимальна сума кредиту – 90 млн грн. Водночас кредити за ставкою 0% річних, які навесні надавалися під посівну кампанію, пролонговано з 6 місяців на рік.

Кредит надаватиметься максимум на 5 років, якщо сільськогосподарський виробник бере його на реалізацію інвестиційного проєкту та на рефінансування заборгованості, а також максимум на 3 роки – для фінансування оборотного капіталу.

Таке фінансування сприятиме успішному завершенню збиральних робіт та підготовці до посівної кампанії 2023 року.

Крім того, ті позичальники, які протягом березня-травня залучали пільгове кредитування під 0% і мали здійснити виплати за цими кредитами уже в серпні 2022 року, тепер можуть це зробити до лютого 2023 року.

Загалом із початку року виробники сільгосппродукції отримали в межах програми “Доступні кредити 5-7-9%” 55,1 млрд грн. Такі цифри навела пресслужба Міністерства агарної політики та продовольства. Із 1 червня 11 389 аграріїв залучили 16,5 млрд грн кредитів. Незважаючи на зростання облікової ставки НБУ до 25%, банки продовжують видавати кредити аграріям на вигідних пільгових умовах, у тому числі під портфельні гарантії, коли сільгоспвиробнику потрібно покрити заставою лише 20 % від суми кредиту, а решту 80% банку гарантує держава.