Червоний промінь

Україна готова експортувати зерно, сподіваємося на партнерів – Зеленський

Президент Володимир Зеленський підтвердив, що Україна зробила все від неї залежне для початку експорту зерна, але контроль за дотримання виконання домовленостей, зокрема, Росією, повинні здійснювати Туреччина та ООН. Президент Володимир Зеленський заявив про це на прессконференції з президентом Гватемали Алехандро Джамматеї, передають ЗМІ. 

Зеленський нагадав, що Росія одразу стала порушником домовленостей, військові якої вдарили по Одеському порту вже після підписання документів у Стамбулі. Зі сторони ж України все готово для початку експорту: з боку держави є коридор, в наших водах все контролює Україна, перевірки в наших водах також буде робити тільки Україна. 

“Ми, я вважаю, обов’язково почнемо експорт щоб ще раз довести всьому світи, що не Україна блокує експорт… А щодо безпеки – нехай партнери дивляться. Далі вже питання Організації об’єднаних націй, і Туреччини, наскільки вони можуть контролювати Російську Федерацію, яка показала, що може бити ракетами навіть після домовленостей”, – сказав глава держави.

Чорноморський порт може запрацювати найпершим в рамках деблокади, що передбачена стамбульськими домовленостями. Перше судно може пройти розблокованими коридорами протягом чотирьох діб. Завдяки розблокуванню трьох українських портів на Чорному морі експортна виручка за місяць зросте на 1 млрд доларів. Три розблоковані чорноморські порти України зможуть експортувати щомісяця близько 3 млн тонн агропродукції – такою є оцінка Міністерства інфраструктури.